Er zijn nieuwe regels voor pensioen. Ook het pensioen van jouw werknemers verandert. We verwachten dat dit op 1 januari 2027 gebeurt. Daarover maakten branchevereniging Kartoflex en de vakbonden FNV en CNV afspraken. Deze afspraken lees je hier. De pensioenen van het kartonnage- en flexibele verpakkingenbedrijf gaan daarnaast over naar Pensioenfonds PNO Media.
Je werknemers bouwen vanaf 1 januari 2026 pensioen op bij Pensioenfonds PNO Media. Dat hebben Kartoflex, CNV en FNV besloten. De pensioenen die zijn opgebouwd tot 1 januari 2026 blijven nog even bij Pensioenfonds PGB. We zetten die pensioenen om naar de nieuwe regels. Wat verwachten dat dit op 1 januari 2027 gebeurt. Als beide pensioenfondsen zijn overgestapt op het nieuwe pensioen dragen we de pensioenen over aan PNO Media. We verwachten dat dit op 1 januari 2028 gebeurt.
De informatie op deze pagina gaat over het pensioen dat tot 1 januari 2028 nog bij
Pensioenfonds PGB in beheer is. PNO Media informeert je over de nieuwe regels die gelden voor het pensioen dat na 1 januari 2026 bij hen wordt opgebouwd.
| Datum | |
| 01-01-2026 | Opbouw pensioen bij Pensioenfonds PGB stopt. Opbouw pensioen bij Pensioenfonds PNO Media start. |
| 01-01-2027 | Voor het pensioen dat bij Pensioenfonds PGB is opgebouwd gelden de nieuwe regels. Dit is een verwachte datum. |
| 01-01-2028 | Het pensioen dat bij Pensioenfonds PGB is opgebouwd, gaat naar Pensioenfonds PNO Media. Dit is een verwachte datum. |
In het nieuwe pensioen krijgt iedereen een persoonlijke pensioenpot. Het geld van alle pensioenpotten beleggen we samen. Zo delen we winsten én risico’s. Om het risico op verlagingen te verkleinen is er een reservepot. Dit heet een solidaire premieregeling.
Bekijk hier de video over de solidaire premieregeling.
Het pensioen dat al is opgebouwd tot 1 januari 2026 zetten we op 1 januari 2027 om in een bedrag. Dat bedrag gaat in die pensioenpot. Het geld van alle pensioenpotten beleggen we samen. Dit heet een solidaire premieregeling.
Dat betekent dat we de pensioenen sneller kunnen verhogen als het economisch goed gaat. Maar als het minder goed gaat kunnen de pensioenen ook omlaag.
We beleggen minder risicovol als iemand dichter bij de pensioendatum komt of al met pensioen is. En er is een reservepot om verlagingen van de pensioenen van gepensioneerden zoveel mogelijk te voorkomen.